גלריית יוצרים- מכירת אמנות ישראלית | תמונות לסלון - מיכל קאופמן - Kaufman Michal‏
מיכל קאופמן – ציירת
 
 
הביוגרפיה של מיכל קאופמן נקשרת בציור עוד בילדותה, אם כי רוב הציורים נעשו בעשור האחרון. מתוך אינדיבידואליזם, רב תחומית ורקע דתי בחרה לא לעבור את המסלול המקובל של אקדמיה לאמנות. היא אוטודידקטית ואת השכלתה רכשה במהלך נסיעותיה בכל העולם מתוך מחקר אישי והתבוננות מתמדת בציוריה ניכרות השפעתן של תרבויות רחוקות ואקזוטיות של המזרח הרחוק כמו גם השראת האסכולה הקלאסית המערבית.
 
הבית החרדי בו גדלה הוביל למסלול שכלל לימודים בסמינר בית יעקב ושירות לאומי.
התרחקות מהדת שבאה בעקבותיו הובילה להתנסויות במגוון דיסיפלינות של אמנות, כגון: עיצוב, תיאטרון, פיתוח קול, שירה, קולנוע, ביניהם: תיאטרון "החדר" בהנהלת אמיר אוריין, המרכז החדש למוסיקה בהנהלת דוד קריבושה, המוסיקאי עופר כליף בירושלים, עיצוב תכשיטים והפקת סרטים דוקומנטריים. ריבוי המדיומים נבע מתוך חיפוש אחרי דרך ביטוי אמנותית אישית, שסופו בהתמקדות במדיום הציור.
 
הציור של קאופמן הוא ציור שנקשר ברגש, בתחושות ובתגובות של מצבים מן החיים וקטעי מציאות. חוויות, תחושות, ורגשות שהצטברו במשך השנים כמו ביקשו לצאת החוצה לעולם כדימוי ויזואלי. הרב תחומיות שאפיינה את התקופה הקודמת באה לידי ביטוי במקצב המוזיקלי של הציורים, באופיים התיאטרלי, בפאתוס שהם מקרינים ובמחוות הדרמטיות של הנחת הצבע.
 
הציור הוא ציור מופשט, בעל צבעוניות עשירה, משיכות מכחול אקספרסיביות ואימפסטו עבה. בתהליך הציור עושה האמנית שימוש במגוון מכחולים, מברשות ושפכטלים, המסייעים לה בפעולות של הסרה וכיסוי מחדש, מחיקה והוספה וחוזר חלילה, המייצרים ציור רב שכבתי. השימוש העיקרי הוא בצבעי שמן, אם כי בחלקם מופיע שימוש בדיו שניתן לייחס להשפעת הקליגרפיה הסינית, ובאחרים הדבקת עלי זהב המוכרת מהאיקונות המדיוויאליות. גם הדימויים הפיגורטיביים נראים כמו צפים על רקע מופשט, נפרדים אם כי דומים, שכם הם נעשו באותה שפה.
 
אצל קאופמן, תחילת העיסוק באמנות נקשר לתחילת תהליך של חילון. את לימודי האמנות החלה כאשר התגוררה בבלגיה, ועם שובה לארץ למדה אצל האמן גלעד קידר ולאחר תקופה עבדה עם האמנית איסנה מאירוביץ-יעקב. קאופמן הציגה תערוכות יחיד בגלריה SpazioOrso 16 במילאנו, פברואר 2006 ובמרכז עינב בתל אביב, אוגוסט 2006.
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות - Oz Design - רוני עוז ©
אין להשתמש בתוכן או בתמונות מאתר זה למטרות מסחריות או פרטיות
אין להעתיק, לשכפל, לשכתב תוכן או תמונות מאתר זה בכל צורה שהיא כולל מדיה דיגיטלית
אלא אם כן התקבל אישור בכתב מראש מבעלי זכויות היוצרים באתר.